Dotacje w nowym 2016 roku

Nadszedł kolejny rok, w którym obowiązują dofinansowania i dotacje zarówno dla osób bezrobotnych chcących założyć własną działalność gospodarczą jak i również dla istniejących firm. Dofinansowania i dotację były, są i będą mimo wszelkich pogłosek o ich końcu.

Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, zdecydowana większość konkursów będzie ogłaszana w pierwszym półroczu nowego roku.

Założenie własnego biznesu to pomysł, wymagający zainwestowania pewnego kapitału. Rzadko kiedy przyszły przedsiębiorca ma odłożone odpowiednie środki na ten cel, a osoby, które zaczynają swoją przygodę z biznesem od zera, często poszukują innych źródeł finansowania. Najatrakcyjniejszą opcją w tym przypadku jest skorzystanie z pomocy oferowaniej przez Powiatowy Urząd Pracy (PUP). Warunkiem podstawowym jest bycie zarejestrowanym jako osoba bezrobotna we właściwym urzędzie pracy, a następnie złożenie odpowiedniego wniosku. Właściwe przygotowanie tego dokumentu może zdecydować o przyszłości firmy, bowiem dotacje przyznawane są do czasu wyczerpania środków, a jak wiadomo - konkurencja nie śpi. Oferujemy Ci pomoc w zakresie sporządzenia samego wniosku, jak i rozwiniecia Twojego pomysłu.

Dotacje na rozpoczęcie działalności

W niniejszym dziale znajdą Państwo najważniejsze informacje i kryteria aplikowania dotyczące dotacji na rozpoczęcie i rozwijanie działalności dotowanych zarówno z źródeł krajowych jak i unijnych.

Dotacje z Urzędu Pracy
Dotacje z PFRONu

Dotacje z 6.2 POKL
Dotacje z 8.1.2 POKL
Dotacje PROW 312
Dotacje PROW 311
Fundusze Pożyczkowe